2012. március 28., szerda

Rock and roll és a legényes

Kicsit elmaradtam vele, (bocsi) de éppen ma jelent meg az újság, ezért talán aktuális is lett.
Olvassatok Misiről!

„Nagyon szerencsés vagyok, hisz mindig voltak körülöttem olyan emberek, akikre felnézhettem, s nem kellett az újságokban keresnem példaképeket.” Vallja Nagy Simon Mihály, ha a bálványokról kérdezzük. Márciusban az ő történetét ismerhetjük meg.

Misi 1992. február 20-án látta meg a napvilágot egy budapesti kórházban. A zene mindig is élete szerves része volt, az első gitárleckéjét még a Kiss Árpád Általános Iskola elsős kisdiákjaként vette Gordos Jánostól. Kicsi kezei miatt kezdetben nehezen ment a játék, borzongott a hangszertől, így amikor csak tudta, elkerülte messzire. Pár évvel később a zeneiskolában zongoraórákra járt – amikor kedve tartotta, hisz a fekete-fehér billentyűk sem kötötték le a figyelmét. „Anyukám íratott be ezekre az órákra, akinek nagyon hálás vagyok, amiért mellettem áll és támogat. Ő az igazi példaképem.” Ekkor kezdett el járni a dejtári madarász táborba is, mely nyarai fontos eseménye lett. „Ha nem lenne, valószínűleg én is más ember lennék, meghatározó emlékek kötnek Kagyerják Pali bácsi táboraihoz.” – mondja Misi. Hosszú idő után azonban saját magától ragadott ismét gitárt, és gyártotta sorra a Ben Howard és Tom Smith (Editors) inspirálta „szobaalapokat”, majd megtanult citerázni is.

A Balassi Bálint Gimnáziumban töltött évei alatt barátaival, Bárány Bencével, Kovács Péterrel, Kökény Ákossal és Fábián Dáviddal zenekart alapított, első fellépésük Kőműves Anna kiállítás megnyitóján volt. Lelkesedésüket és tehetségüket balassagyarmati, érsekvadkerti, őrhalmi koncerteken is bebizonyíthatták, sőt, Dáviddal Budapesten is játszhattak egy akusztikus esten. S hogy mi a zenekar neve? „Ami éppen tetszik! Különös a mi történetünkben, hogy mindig más névvel léptünk fel. Kezdtük úgy, mint Racing Rats, aztán jött a Quasimodo Quartet, Orange Country, de végül talán lehorgonyzunk az első mellett, mely teljesen véletlenül lett a feldolgozásokat játszó formációnk neve. Köszönjük Zolnyánszki Zsoltinak, hogy végig összefogott minket!” Ezzel a névvel, s tagcseréket követően októberben felléptek a gödöllői egyetem gólyabálján is (mostani felállás: Nagy Simon Mihály, Fábián Dávid, Csikány Péter, Bárány Bence). Misi hirdeti egy ismerőse mondását: „a zenét nem mi írjuk, csak közvetítő csatorna vagyunk.”

A zene mellett a táncban is ígéretesnek bizonyult az őrhalmi fiú. Tagja a Palóc Néptánc Egyesületnek, akikkel Erdélyben és Lengyelországban is lehetőségük volt a magyar néptánc varázsát megmutatni.

Jelenleg a Szent István Egyetem Mezőgazdasági- és Környezettudományi Karának vadgazda mérnök szakos elsőéves hallgatója, így hétköznapjait Gödöllőn tölti. Itt új hobbijának, a rögbizésnek is hódol, a Gödöllői Ördögöknél játszik. Bár csak a közelmúltban csatlakozott a csapathoz, rögtön barátokra talált. Egyelőre azonban nem szeretne mást, mint megtalálni saját magát és azt csinálni, amit igazán szeret. És ha ezzel másoknak is örömet okoz, akkor lesz igazán boldog.




2012. március 18., vasárnap

2012. március 12., hétfő

Szafajet napleletek - ékszer, szerkó, képek: Tavaszi játék!

Szafajet napleletek - ékszer, szerkó, képek: Tavaszi játék!: Ahol megnyerhető egy ékszer: * vadmadártoll fülbevaló "kőkorszaki" fagyöngyökkel * vidám nyári nyaklánc kasírozott anyagból, nemez- és fa...

2012. március 8., csütörtök

Mondatok

1956. október 27-én három fiatal jegyespár házasodott össze Balassagyarmaton. A felfordulás közepén, nem épp álomszerű körülmények között hat ember mégis össze akarta kötni az életét. Nem számított a forradalom, sem az, hogy gyermekkorukban talán másmilyen esküvőről álmodoztak. A hat emberből már csak két ember él, az egyik pár. Miklós bácsi és Zsófi néni, a nagyszüleim. Október 27-én Szabina névnap is van. Nekik is és nekem is több ez a nap, a szálak évtizedek múlva, a második lányunokájuk születésekor forrtak össze. A szabó lány és a műszerész fiú szerelme öröknek bizonyult, s belegondolni abba, hogy milyen világban, milyen zord viszonyok között éltek, ez nem csak egy szerelem. Ez egy életen át tartó szoros és varázslatos szövetség is egyben. Létezik még ilyen? Igen, ha nem törték össze végleg a rózsa üvegfedelét...