2012. március 8., csütörtök
Mondatok
1956. október 27-én három fiatal jegyespár házasodott össze Balassagyarmaton. A felfordulás közepén, nem épp álomszerű körülmények között hat ember mégis össze akarta kötni az életét. Nem számított a forradalom, sem az, hogy gyermekkorukban talán másmilyen esküvőről álmodoztak. A hat emberből már csak két ember él, az egyik pár. Miklós bácsi és Zsófi néni, a nagyszüleim. Október 27-én Szabina névnap is van. Nekik is és nekem is több ez a nap, a szálak évtizedek múlva, a második lányunokájuk születésekor forrtak össze. A szabó lány és a műszerész fiú szerelme öröknek bizonyult, s belegondolni abba, hogy milyen világban, milyen zord viszonyok között éltek, ez nem csak egy szerelem. Ez egy életen át tartó szoros és varázslatos szövetség is egyben. Létezik még ilyen? Igen, ha nem törték össze végleg a rózsa üvegfedelét...
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése