2012. augusztus 27., hétfő
Ilyen az én...
Nemsokára elkezdődik a mókuskerék, beiratkozás, tárgyak tömkelege, stb... Várom. Azt hiszem.
Gergő már több, mint egy hónapos, mi meg már olyan 14 hónaposak lehetünk.
És még mi történt? Több, mint egy év után magamtól néztem itthon dvd-n filmet. És egy este alatt elolvastam egy könyvet is. Furcsa, hogy ezek így egyszerre törtek rám. Mi volt a film címe? Annie Hall. És a könyvé? Annie Hall - forgatókönyv. Mi ez, ha nem függőség? :) (mint a film, mint pedig WA iránt)
2012. augusztus 22., szerda
Szafajet napleletek - ékszer, szerkó, képek: Játszási
játékjáték
2012. augusztus 20., hétfő
Elalváshoz
Elindultak hosszú útra.
Kristályfolyamon hajóztak,
Míg tengerre futottak.
"Hová mentek? Mit csináltok?"
Szólt a kövér Hold reájuk.
"Halat fogunk, szép heringet.
Míg az ezüst tenger ringat,
Megmerítjük hálóinkat."
Szólt Inci, Finci és Picur.
Inci, Finci álmatag.
Picurka is bólogat.
Kis hajójuk égen járó,
Álmok szárnyán messze szálló.
Csukd be szemed, és halld anyád,
Mesékből szőtt halk szavát,
Éji tenger moraját,
Legendát súg, száz csodát.
Lásd, búcsúzik a három úr:
Inci, Finci és Picur."
2012. augusztus 17., péntek
2012. augusztus 15., szerda
2012. augusztus 10., péntek
2012. augusztus 8., szerda
2012. július 27., péntek
u.i.: Ez egy fontos munka, nem hiába képzik ezeket a szakembereket egyetemen, a jogászok mellett közvetlenül, mert tulajdonképp a jobbkezeik (bővítve: majd a leendő főnök jobbkeze) leszünk. Ha nem is tudok majd annyit mint egy jogász, de elmélyülök a dolgokban rendesen.
Ennyi.
2012. július 24., kedd
ÉLJEEEN!
Küldök neked Gergő egy dalt, amit igazából nem szeretek, de más ide illőt nem tudok.
http://www.youtube.com/watch?v=5FlGtUWgUD4
Isten hozott, kicsi fiú! Remélem jól érzed majd itt magad :)
2012. július 18., szerda
Weöres-félperc
az már a menny. Mert minden körbe ér.
Jó, hogy valaki leírta ezt (is). Jó, hogy megtanultam és jó az is, hogy tudom még mindig.
2012. július 3., kedd
JA!
Nem feledem el a legeslegkedvesebb magyar követőket sem, imádom őket egytől-egyig (főleg egyet-kettőt:)
u.i.: Miért tűntek el az indiaiak és grönlandiak?
Orvosnál, már megint
-Gondoltam rászánok 50ezer forintot hallókészülékre, annyit megér, de a lányom azt mondta, hogy 100ezer alatt nem kapok.
-Hát látszik, hogy te sem ezen a világon élsz.
Később:
-Elkezdett zúgni a fülem. Először idegesített, de észrevettem, hogy mióta zúg, meghallom, ha a gyerekek rágyújtanak a ház mellett éjszaka.
Wow, ezekszerint nem is jelent rosszat, ha zúg a fül! Csoda, hogy csak azt...
Na, szóval ilyenek vannak. Anya szerint fétisemmé vált ezeket meghallani. Hülyebeszéd-fétis. Jól hangzik. Szerintem Bálint is alátámasztja :)
2012. július 2., hétfő
2012. június 28., csütörtök
2012. június 19., kedd
2012. június 13., szerda
Már megint? Hát persze...
-Te, menjél el csontsűrűség vizsgálatra! Ott megmondják mi a bajod.
-Dehát tudom mi a bajom! Vizesek a térdeim.
-Mé lenne vizes? Az nem alakul ki olyan könnyen. (Itt a velem szemben álló fiatalember szeme a lehető legtágabbra nyílt ki, de csak szolidan.)
-Hát mert örököltem.
-Ja értem.
(valaki más) Te hülye, azt csontritkulás vizsgálatnak hívják! (???)
-Menjél el fizikoterápiára, ott csodát tesznek! Már az unokám is volt. (családi program)
-Megy a halál, a kórház a város másik felén van!
Itt már én sem tudtam kiválasztani a megfelelő reakciót.
Egy darabig szó volt még a homeopátia áttöréséről, Füves Gyuri bácsiról, s egyéb jó dolgokról. Volt némi tolakodás, pofátlan, nem köszönő betegek, eső és miegymás. Már lelkiekben készülök a következő találkozásunkra, kedves rendelő, állok eléd!
2012. május 25., péntek
Ma reggeli tévé part II.
Ma reggeli tévé
2012. május 8., kedd
Levél a munkásszállóra
...szóval nem történt ma velem sok minden. Voltam a boltban, aztán lementem a postaládához, hátha jött levél. De nem jött semmi, csak az áramszolgáltatótól. Meg az tök jó volt, hogy beszélgettünk. Az volt a legjobb a napban. Minden napban az a jó. Amikor leülünk mindketten a nagy lapos elé és írjuk, hogy mi volt. Jó találmány, valljuk be. Emlékszem a leveledre, mindjárt egy éve lesz, hogy küldted. Kidobnám, mert rosszra emlékeztet, de te írtad és sokat jelent. Minden, ami te vagy; a világ összes itókája vagy. Elgondolkoztam, mit szeretek benned: nem tudnék egy dolgot kiragadni. Talán azt, hogy pontosan a másik felem vagy. Régen kettévágtak egy zsemlét, és a két fél valamiért elvált egymástól. Élték békés félzsemleéletüket, megvoltak szépen, de legbelül rossz volt nekik mindig, próbáltak más félzsemlékkel eggyé válni, aztán inkább hagyták a fenébe. Aztán amikor újra találkoztak véletlenül, minden egyes részük a másikért kiabált. És újra egy zsemle lett a két fél. Tökéletesek egymás szívében. De most is nagyon hiányzol, kedves cipóm. Tudom az agyammal, hogy vagy, és hogy a szerelmem vagy, de néha bevillan egy emlék és olyankor meghatódom, amiért pont te vagy az. Amikor így megállok egy percre, akkor jövök rá, hogy mennyire monoton az összes hét, és a hétvégék is, de itthon vagy, és ez olyan, mint amikor megcukrozod a süteményt. Amikor nem ízlik a leves, megsózod és jobb szájízzel eszed utána. Jobban ízlenek a napok, ha velem vagy. Hülyeségeket kérdezek szerinted, szerintem meg hülyeségeket beszélsz, de te vagy az egyetlen a világon, aki ezért nem hagy el és akit én sem hagynék el sosem. És bocsáss meg, ha idegesítelek, csak zavarban vagyok, amiért kicsinek érzem magam. Ígérem, hozzád növök, ha te is hozzám zsugorodsz. Bár... nem muszáj. Majd megcsiszoljuk egymást, mint a kavicsok a folyók medrében. Tudniillik ott vannak a legtökéletesebb kis kövecskék, annyira finomra csiszolgatják egymást az évek folyamán.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szeretlek. Meg még azt is, hogy mindig szeretni foglak, mert nekem te vagy a legjobb, akit csak kívánhatok.
u.i.: szerelmesed vagyok.
ölel: a kis szabi
2012. május 4., péntek
!!
2012. május 2., szerda
Szafajet napleletek - ékszer, szerkó, képek: Játék-játék!
2012. április 29., vasárnap
-Tessék?
-Pipázni fogok. Rendes pipával.
-Jó.
És kiment a konyhából. Egy pillanatra ledöbbentem a válaszán. Mármint azon, ahogyan mondta. Mintha arra kaptam volna ezt a reakciót, hogy: Anyukám, hozok egy pohár vizet. Természetes "Jó." volt, semmi megrökönyödés a hangjában, hogy "Istenem, már megint mit talált ki." vagy hogy "Ja igen, persze!" Egy árva kételkedő mosoly sem volt az arcán, még csak a fejét sem rázta. Fiatalabb koromban minden bizarr és új ötletemtől valamiért el akart ájulni vagy egyszerűen csak kinevetett. Tudta, hogy kinövöm/megunom/meggondolom magam/elfelejtem. De most már nem. Beletörődött volna a terveimbe? Vagy a hosszú évek kemény munkája meghozta volna a gyümölcsét, és magától értetődőnek veszi, hogy cseppet sem lettem átlagos (gondolatokkal és ideákkal rendelkező) gyermek? Azt hiszem Anya végleg belátta: valami sosem változik.
2012. április 24., kedd
Hogyha nékem sok pénzem lesz I.
u.i.: welcome new Blogger!
2012. április 16., hétfő

2012. április 10., kedd
Beszélj
Ha kell, százszor megmentem az életed, de a magamét nem tudnám. Végtelenül szomorú lennék, ha nem lennél velem, magamról viszont nem tudnék, nem fájna már. Fájdalmas ez, hiszen működik az életösztön. Emlékszem, sokszor mondogattuk, hogy 'bárcsak máshol lehetnénk'. Akkor persze nem a halálra gondoltunk. Valamiért mindig azt akarom, hogy maradj csendben és ne szólj semmit. (...) Amikor hallottam az első lövést, felkaptalak a karomba és beszaladtam a szekrénybe. Az arcod vörös lett a sírástól, de én szorítottam a szád, hogy egy hang se jöjjön ki a torkodból, a másik kezemmel simogattam a hátad. Imádkoztam. Életemben először. Kiabáltak odakint, aztán csend lett. Aztán ismét nagy zaj támadt, egy rendőr letakart minket egy takaróval, és kért, hogy ne nézzek szét. Kiszaladtam veled, át a tópartra. Tudom, hogy nem emlékszel. Nem akartam, hogy emlékezz, azt sem, hogy kérdezgess erről. Azt akartam, hogy csendben legyél. De felnőttünk és nem hallgathatunk tovább. Azért lettem orvos, hogy a halált elintézhessem egy csendes főhajtással, hogy ne kelljen kimondani, mi történt az apával, a férjjel, a nővérrel. (...) Most viszont visszajöttem az Isten torkából, és ott nem volt jó hallgatni. Kiabálni akartam, de nem ment... Ott megfogadtam, hogy soha többé nem hallgatok. Mert mindenki megérdemel egy jó szót, a legrosszabb időkben is. Úgyhogy most megyek, és megbeszélem a feleségemmel a házassági problémáinkat. Azt még rendbe hozhatjuk. S ha mégsem sikerül, nem úgy fogunk egymásra emlékezni, hogy csendben, egy szó nélkül ment tönkre a házasságunk.
2012. április 4., szerda
2012. március 28., szerda
Rock and roll és a legényes
„Nagyon szerencsés vagyok, hisz mindig voltak körülöttem olyan emberek, akikre felnézhettem, s nem kellett az újságokban keresnem példaképeket.” Vallja Nagy Simon Mihály, ha a bálványokról kérdezzük. Márciusban az ő történetét ismerhetjük meg.
Misi 1992. február 20-án látta meg a napvilágot egy budapesti kórházban. A zene mindig is élete szerves része volt, az első gitárleckéjét még a Kiss Árpád Általános Iskola elsős kisdiákjaként vette Gordos Jánostól. Kicsi kezei miatt kezdetben nehezen ment a játék, borzongott a hangszertől, így amikor csak tudta, elkerülte messzire. Pár évvel később a zeneiskolában zongoraórákra járt – amikor kedve tartotta, hisz a fekete-fehér billentyűk sem kötötték le a figyelmét. „Anyukám íratott be ezekre az órákra, akinek nagyon hálás vagyok, amiért mellettem áll és támogat. Ő az igazi példaképem.” Ekkor kezdett el járni a dejtári madarász táborba is, mely nyarai fontos eseménye lett. „Ha nem lenne, valószínűleg én is más ember lennék, meghatározó emlékek kötnek Kagyerják Pali bácsi táboraihoz.” – mondja Misi. Hosszú idő után azonban saját magától ragadott ismét gitárt, és gyártotta sorra a Ben Howard és Tom Smith (Editors) inspirálta „szobaalapokat”, majd megtanult citerázni is.
A Balassi Bálint Gimnáziumban töltött évei alatt barátaival, Bárány Bencével, Kovács Péterrel, Kökény Ákossal és Fábián Dáviddal zenekart alapított, első fellépésük Kőműves Anna kiállítás megnyitóján volt. Lelkesedésüket és tehetségüket balassagyarmati, érsekvadkerti, őrhalmi koncerteken is bebizonyíthatták, sőt, Dáviddal Budapesten is játszhattak egy akusztikus esten. S hogy mi a zenekar neve? „Ami éppen tetszik! Különös a mi történetünkben, hogy mindig más névvel léptünk fel. Kezdtük úgy, mint Racing Rats, aztán jött a Quasimodo Quartet, Orange Country, de végül talán lehorgonyzunk az első mellett, mely teljesen véletlenül lett a feldolgozásokat játszó formációnk neve. Köszönjük Zolnyánszki Zsoltinak, hogy végig összefogott minket!” Ezzel a névvel, s tagcseréket követően októberben felléptek a gödöllői egyetem gólyabálján is (mostani felállás: Nagy Simon Mihály, Fábián Dávid, Csikány Péter, Bárány Bence). Misi hirdeti egy ismerőse mondását: „a zenét nem mi írjuk, csak közvetítő csatorna vagyunk.”
A zene mellett a táncban is ígéretesnek bizonyult az őrhalmi fiú. Tagja a Palóc Néptánc Egyesületnek, akikkel Erdélyben és Lengyelországban is lehetőségük volt a magyar néptánc varázsát megmutatni.

2012. március 18., vasárnap
2012. március 12., hétfő
Szafajet napleletek - ékszer, szerkó, képek: Tavaszi játék!
2012. március 8., csütörtök
Mondatok
2012. február 23., csütörtök
2012. február 13., hétfő
Az objektív(ek) mögött
Vannak emberek, akiknek különösen finom érzékük van ahhoz, hogy a világot a saját „szemüvegükön” keresztül úgy mutassák meg, hogy az mindenki szemüvege lehessen. Ők a fényképészek, s közülük egy, Pohánka Xénia, városunk szülötte megmutatja, mi rejlik az ő szemüvege mögött.
2012. február 8., szerda
2012. január 31., kedd
Felhívás...
2012. január 27., péntek
Az első levél - válasz
2012. január 24., kedd
Az első levél
Mostanra már egészen kényelmesen berendezkedtem, jó helyem van itt a pocakban, Anya, egy ideig még maradok. Kíváncsian várom már, milyen lesz veletek, ahogy hallom, vidám, kedves családba kerülök. Tényleg lesz egy tesóm? Hallottam őt, aranyos hangja van, biztosan nagyon szép is. Eszter, igaz? Mondd meg neki, hogy ne rosszalkodjon annyit, ha te ideges vagy, én is az leszek kicsit. Az jól esik, amikor simogatja a hasad. És az Apa milyen? Magas és jóképű? Nem számít végül is, csak az, hogy szeret téged. Érzem én is. Elfoglalt, igaz? Azért majd bújócskázik velem meg a testvérkémmel? Én sajnos még nem tudom, hogy fogok kinézni, a Jóisten nem mondta meg odafönt, hogy mi lesz a sorsom, csak annyit mondott, hogy ti szeretni fogtok nagyon. Hallottam, amikor Anya boldogan újságolta a barátainak, hogy jövök. Örültem, hogy vár, hogy boldog, mert jövök. Ki az a Bálint? Olyan jókat szokott nevetni Apával, hallgatom néha, ahogyan beszélgetnek, testvérek igaz? Örül nekem? Vele is jó lenne majd játszani, megtaníthat autózni? A Mamámnak is kellemes a hangja, hozzá is megyünk majd sokat? Jaj Anya, olyan jó itt, nálad. Bocsáss meg előre is, ha rosszul viselkedek, vagy rossz jegyeket kapok, ígérem, soha nem foglak bántani. Szeretném már látni a világot, a fákat, a házakat, de nem sietek még. Jó most. Igyekszem majd a segítségetekre lenni, jó gyereketek lenni és sokat nevetni. Most kicsit elszenderedek, hosszú volt a nap, látom a pocakon keresztül, hogy lassan elmegy a családom is aludni.
Ez volt az első levelem hozzátok. Írok még máskor is.
Én voltam, innen bentről, Anya ideiglenes lakótársa.
A kis Nudli
2012. január 12., csütörtök
Annak, aki...
Farkas –Kontra Máté, vagy ahogyan a legtöbben ismerik, Farek, fiatal, tehetséges balassagyarmati festő-grafikus-fotós-tanár. Bárki könnyen felismeri őt hosszú évek kemény munkájáról, egyik védjegyéről: a rasta hajáról. 1988-ban született Balassagyarmaton. Tanulmányait a Szabó Lőrinc Általános Iskolában kezdte, középiskolája a Balassi Bálint Gimnázium volt, ezután egy évig a Nyíregyházi Főiskolán tanult, majd rajz-vizuális környezetkultúra mesterszakos tanári diplomát szerzett az Eszterházy Károly Főiskolán. Az absztrakt, minimal art és gesztus festészet jegyeit hordozó festményei jellegzetesek, jól tükrözik alkotójuk tehetségét, hozzáértését. A művészetek világában otthonosan mozgó fiút szülei segítették, bíztatták a kezdetektől. A legjelentősebb inspirációt azonban a nagyapjától, Farkas András festőművésztől kapta, aki bár sajnos már nincs köztünk, tisztelet övezi városunkban, s Máté méltóképpen viszi tovább a tőle kapott „örökséget”. Később neves művészek egyengették pályáját, így például Pénzes Géza, Bacsúr Sándor, Bakos Ferenc, Egerben mesterei voltak Erdős Júlia, Földi Péter és Bukta Imre, akiket nagyra becsül. Állítása szerint soha nem érezte közel magához a közösség szervezését, a fordulat a 2006-2007-es években következett be, ekkor szövődött életébe a reggae zene, az életérzés, amelyben megtalálta az igazi útját, második családját. Azóta tervez flyer-eket, plakátokat, megjelenéseket a zenekarok számára, szervez színvonalas koncerteket számos városban. Barátokra is szert tett ebben a pozitív közegben, a Ladánybene 27 együttes zenészei személyében, a Dubaku Band és a The Mighty Fishers nevű új formációkban, Lipi Brownban, a PASO dobosában is. Ha egy reggae koncerten járunk, Farekkal biztosan találkozunk, amint éppen fotóz, hiszen ahhoz is nagyon jó érzéke van. A fiatal festő rengeteg sikeres kiállítást tudhat eddig maga mögött. Az első egyéni tárlatát Szécsényben láthattuk, melyet Bakos Ferenc nyitott meg s a művész jó barátai, a Sickpicnic zenekar lépett fel teljes létszámában. Azóta sok kiállítása volt Budapesten, többek között a Telepen, Egerben, a kis zsinagógában; itt kiállítani különleges élmény számára. Alappillére az úgynevezett LÉTra csoportnak, mely egy fiatal művészekből álló formáció, kiállításaik sok városban arattak már osztatlan sikert. Jelenleg a fővárosban él, ahol felső osztályos magatartászavaros, halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeket tanít a Budapest Főváros Önkormányzatának Kossuth Lajos Gyermekotthonában és Általános Iskolájában rajzra, technikára, informatikára és médiára, valamint a február 3-án tartandó Bob Marley emlékestet szervezi városunkban, melyen a rasta ikon 67. születésnapját készülnek megünnepelni (fellép a Ladánybene 27, a Dubaku és I.Ration MC Kemonnal).
Közelgő kiállításai:
január 21. Budapest, Sirály (a LÉTra csoporttal)
február 3. Balassagyarmat, Szerb Templom







