2012. május 25., péntek

Ma reggeli tévé

Nem szoktam így reggel tévézni, de most bekapcsoltam. Mivel nem volt semmi érdekes, ezért leültem ide, és elkezdtem szörfölni. Közben félfüllel hallgatom a tökmindegy csatornát, figyelmes leszek a 'kájli minyog' kiáltásra, ott már tudtam, ez biztosan nem egy könnyed irodalmi óra Jókai Annával. Aztán következő morzsa: 'hozom a királynőt!' felkiáltás majd az esküvői induló dúdolása hamiskásan... Oké. S hogy mi tette fel az i-re a pontot? A gyereket igyekeznek betuszkolni a gyerekülésbe, majd amikor sírni kezd, anya száján kiszalad egy 'Isten ...... meg!'. Oda sem néztem, csak kapcsolgattam kétségbeesetten, hogy több kultúra ma ne ragadjon rám. Nos, ha ilyen produkcióval bekerülnek emberek a tévébe, akkor az én esetleges próbálkozásom színfolt lenne, vagy még unalmas is talán... Gyerekeket el a kereskedelmi csatornák elől!

Nincsenek megjegyzések: