2012. május 8., kedd
Levél a munkásszállóra
...szóval nem történt ma velem sok minden. Voltam a boltban, aztán lementem a postaládához, hátha jött levél. De nem jött semmi, csak az áramszolgáltatótól. Meg az tök jó volt, hogy beszélgettünk. Az volt a legjobb a napban. Minden napban az a jó. Amikor leülünk mindketten a nagy lapos elé és írjuk, hogy mi volt. Jó találmány, valljuk be. Emlékszem a leveledre, mindjárt egy éve lesz, hogy küldted. Kidobnám, mert rosszra emlékeztet, de te írtad és sokat jelent. Minden, ami te vagy; a világ összes itókája vagy. Elgondolkoztam, mit szeretek benned: nem tudnék egy dolgot kiragadni. Talán azt, hogy pontosan a másik felem vagy. Régen kettévágtak egy zsemlét, és a két fél valamiért elvált egymástól. Élték békés félzsemleéletüket, megvoltak szépen, de legbelül rossz volt nekik mindig, próbáltak más félzsemlékkel eggyé válni, aztán inkább hagyták a fenébe. Aztán amikor újra találkoztak véletlenül, minden egyes részük a másikért kiabált. És újra egy zsemle lett a két fél. Tökéletesek egymás szívében. De most is nagyon hiányzol, kedves cipóm. Tudom az agyammal, hogy vagy, és hogy a szerelmem vagy, de néha bevillan egy emlék és olyankor meghatódom, amiért pont te vagy az. Amikor így megállok egy percre, akkor jövök rá, hogy mennyire monoton az összes hét, és a hétvégék is, de itthon vagy, és ez olyan, mint amikor megcukrozod a süteményt. Amikor nem ízlik a leves, megsózod és jobb szájízzel eszed utána. Jobban ízlenek a napok, ha velem vagy. Hülyeségeket kérdezek szerinted, szerintem meg hülyeségeket beszélsz, de te vagy az egyetlen a világon, aki ezért nem hagy el és akit én sem hagynék el sosem. És bocsáss meg, ha idegesítelek, csak zavarban vagyok, amiért kicsinek érzem magam. Ígérem, hozzád növök, ha te is hozzám zsugorodsz. Bár... nem muszáj. Majd megcsiszoljuk egymást, mint a kavicsok a folyók medrében. Tudniillik ott vannak a legtökéletesebb kis kövecskék, annyira finomra csiszolgatják egymást az évek folyamán.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szeretlek. Meg még azt is, hogy mindig szeretni foglak, mert nekem te vagy a legjobb, akit csak kívánhatok.
u.i.: szerelmesed vagyok.
ölel: a kis szabi
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése