2012. augusztus 27., hétfő

Ilyen az én...

A héten meghalt a halam. Igazából ez nem meglepő, mellőlem hullanak a kisállatok. Pedig ez utóbbi, Mr. Cápa már egészen sokáig bírta. Elhunyását megelőző egy-két napban gondoltam rá, hogy ojj, vajon mit csinálok ennyire jól, hogy ilyen sokáig él? Lehet ezzel bevonzottam a bajt... Na mindegy. Szóval ilyen az én formám.
Nemsokára elkezdődik a mókuskerék, beiratkozás, tárgyak tömkelege, stb... Várom. Azt hiszem.
Gergő már több, mint egy hónapos, mi meg már olyan 14 hónaposak lehetünk.

És még mi történt? Több, mint egy év után magamtól néztem itthon dvd-n filmet. És egy este alatt elolvastam egy könyvet is. Furcsa, hogy ezek így egyszerre törtek rám. Mi volt a film címe? Annie Hall. És a könyvé? Annie Hall - forgatókönyv. Mi ez, ha nem függőség? :) (mint a film, mint pedig WA iránt)

2012. augusztus 22., szerda

Szafajet napleletek - ékszer, szerkó, képek: Játszási

Szafajet napleletek - ékszer, szerkó, képek: Játszási: Holnap elutazom nagyizni és kirándulni, így addig elindítanám az ígért augusztusi játékot. A tulipános láncokat tudom, hogy sokan szeretitek...

játékjáték

2012. augusztus 20., hétfő

Elalváshoz

"Inci, Finci és a kis Picurka 
Elindultak hosszú útra. 
Kristályfolyamon hajóztak, 
Míg tengerre futottak. 

"Hová mentek? Mit csináltok?" 
Szólt a kövér Hold reájuk. 
"Halat fogunk, szép heringet. 
Míg az ezüst tenger ringat, 
Megmerítjük hálóinkat." 
Szólt Inci, Finci és Picur. 

Inci, Finci álmatag. 
Picurka is bólogat. 
Kis hajójuk égen járó, 
Álmok szárnyán messze szálló. 
Csukd be szemed, és halld anyád, 
Mesékből szőtt halk szavát, 
Éji tenger moraját, 
Legendát súg, száz csodát. 

Lásd, búcsúzik a három úr: 
Inci, Finci és Picur."

2012. augusztus 17., péntek

Az olimpia végnapjaiban:

-És akkor mit fogunk nézni, ha vége lesz az olimpiának?
-Hát... Columbot.
-Mindig?????
-Persze.

Gyere vissza, Olimpia!

2012. augusztus 15., szerda

Gondoltam majd mondok valamit, valami okosat és csípőset, hogy meglepődjön és ne érezze magát nyeregben. Aztán...

-Tudod mi vagy te?
-............ Egy kisfiú. (épp csak annyira aranyosan biccentve, hogy biztos hatást érjen el)

...kész, végem lett. nem tudok erre mit mondani. Imádom! 

2012. augusztus 10., péntek


Alighanem túl soká éltem a hegyek között, túl sokat hallgattam patakokat és fákat. Érzékeid nem értik értelmem szavát. Mások sem fogják. Magam maradtam Énemmel.

Nem kerestétek még magatokat: hát megtaláltatok engem.

Az mondom hát néktek, veszítsetek el most már engem, és találjátok meg önmagatokat; és csakis akkor térek vissza közétek, mikor már mind megtagadtatok.

Bizony mondom, testvéreim, más szemmel keresem majd akkor, akiket elveszítettem; más szeretettel foglak szeretni titeket.

Bízvást mondom, hogy barátaim lesztek még egykoron, és gyermekei lesztek egyazon reménynek: én pedig harmadízben is eljövök közétek akkor, hogy együtt üljem meg veletek a hatalmas délnek ünnepét.

/részlet Zarathustra beszédeiből/

(Talán megszeretem Nietzschét is egyszer)

2012. augusztus 8., szerda

Ha nem lennék ilyen fiatal, azt hinném, elmúltam már hatvan is, annyira szana-széjjel vagyok.