Alighanem túl soká éltem a hegyek között, túl sokat
hallgattam patakokat és fákat. Érzékeid nem értik értelmem szavát. Mások sem
fogják. Magam maradtam Énemmel.
Nem kerestétek még magatokat: hát megtaláltatok engem.
Az mondom hát néktek, veszítsetek el most már engem, és
találjátok meg önmagatokat; és csakis akkor térek vissza közétek, mikor már
mind megtagadtatok.
Bizony mondom, testvéreim, más szemmel keresem majd akkor,
akiket elveszítettem; más szeretettel foglak szeretni titeket.
Bízvást mondom, hogy barátaim lesztek még egykoron, és
gyermekei lesztek egyazon reménynek: én pedig harmadízben is eljövök közétek
akkor, hogy együtt üljem meg veletek a hatalmas délnek ünnepét.
/részlet Zarathustra beszédeiből/
(Talán megszeretem Nietzschét is egyszer)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése