2012. január 31., kedd
Felhívás...
2012. január 27., péntek
Az első levél - válasz
2012. január 24., kedd
Az első levél
Mostanra már egészen kényelmesen berendezkedtem, jó helyem van itt a pocakban, Anya, egy ideig még maradok. Kíváncsian várom már, milyen lesz veletek, ahogy hallom, vidám, kedves családba kerülök. Tényleg lesz egy tesóm? Hallottam őt, aranyos hangja van, biztosan nagyon szép is. Eszter, igaz? Mondd meg neki, hogy ne rosszalkodjon annyit, ha te ideges vagy, én is az leszek kicsit. Az jól esik, amikor simogatja a hasad. És az Apa milyen? Magas és jóképű? Nem számít végül is, csak az, hogy szeret téged. Érzem én is. Elfoglalt, igaz? Azért majd bújócskázik velem meg a testvérkémmel? Én sajnos még nem tudom, hogy fogok kinézni, a Jóisten nem mondta meg odafönt, hogy mi lesz a sorsom, csak annyit mondott, hogy ti szeretni fogtok nagyon. Hallottam, amikor Anya boldogan újságolta a barátainak, hogy jövök. Örültem, hogy vár, hogy boldog, mert jövök. Ki az a Bálint? Olyan jókat szokott nevetni Apával, hallgatom néha, ahogyan beszélgetnek, testvérek igaz? Örül nekem? Vele is jó lenne majd játszani, megtaníthat autózni? A Mamámnak is kellemes a hangja, hozzá is megyünk majd sokat? Jaj Anya, olyan jó itt, nálad. Bocsáss meg előre is, ha rosszul viselkedek, vagy rossz jegyeket kapok, ígérem, soha nem foglak bántani. Szeretném már látni a világot, a fákat, a házakat, de nem sietek még. Jó most. Igyekszem majd a segítségetekre lenni, jó gyereketek lenni és sokat nevetni. Most kicsit elszenderedek, hosszú volt a nap, látom a pocakon keresztül, hogy lassan elmegy a családom is aludni.
Ez volt az első levelem hozzátok. Írok még máskor is.
Én voltam, innen bentről, Anya ideiglenes lakótársa.
A kis Nudli
2012. január 12., csütörtök
Annak, aki...
Farkas –Kontra Máté, vagy ahogyan a legtöbben ismerik, Farek, fiatal, tehetséges balassagyarmati festő-grafikus-fotós-tanár. Bárki könnyen felismeri őt hosszú évek kemény munkájáról, egyik védjegyéről: a rasta hajáról. 1988-ban született Balassagyarmaton. Tanulmányait a Szabó Lőrinc Általános Iskolában kezdte, középiskolája a Balassi Bálint Gimnázium volt, ezután egy évig a Nyíregyházi Főiskolán tanult, majd rajz-vizuális környezetkultúra mesterszakos tanári diplomát szerzett az Eszterházy Károly Főiskolán. Az absztrakt, minimal art és gesztus festészet jegyeit hordozó festményei jellegzetesek, jól tükrözik alkotójuk tehetségét, hozzáértését. A művészetek világában otthonosan mozgó fiút szülei segítették, bíztatták a kezdetektől. A legjelentősebb inspirációt azonban a nagyapjától, Farkas András festőművésztől kapta, aki bár sajnos már nincs köztünk, tisztelet övezi városunkban, s Máté méltóképpen viszi tovább a tőle kapott „örökséget”. Később neves művészek egyengették pályáját, így például Pénzes Géza, Bacsúr Sándor, Bakos Ferenc, Egerben mesterei voltak Erdős Júlia, Földi Péter és Bukta Imre, akiket nagyra becsül. Állítása szerint soha nem érezte közel magához a közösség szervezését, a fordulat a 2006-2007-es években következett be, ekkor szövődött életébe a reggae zene, az életérzés, amelyben megtalálta az igazi útját, második családját. Azóta tervez flyer-eket, plakátokat, megjelenéseket a zenekarok számára, szervez színvonalas koncerteket számos városban. Barátokra is szert tett ebben a pozitív közegben, a Ladánybene 27 együttes zenészei személyében, a Dubaku Band és a The Mighty Fishers nevű új formációkban, Lipi Brownban, a PASO dobosában is. Ha egy reggae koncerten járunk, Farekkal biztosan találkozunk, amint éppen fotóz, hiszen ahhoz is nagyon jó érzéke van. A fiatal festő rengeteg sikeres kiállítást tudhat eddig maga mögött. Az első egyéni tárlatát Szécsényben láthattuk, melyet Bakos Ferenc nyitott meg s a művész jó barátai, a Sickpicnic zenekar lépett fel teljes létszámában. Azóta sok kiállítása volt Budapesten, többek között a Telepen, Egerben, a kis zsinagógában; itt kiállítani különleges élmény számára. Alappillére az úgynevezett LÉTra csoportnak, mely egy fiatal művészekből álló formáció, kiállításaik sok városban arattak már osztatlan sikert. Jelenleg a fővárosban él, ahol felső osztályos magatartászavaros, halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeket tanít a Budapest Főváros Önkormányzatának Kossuth Lajos Gyermekotthonában és Általános Iskolájában rajzra, technikára, informatikára és médiára, valamint a február 3-án tartandó Bob Marley emlékestet szervezi városunkban, melyen a rasta ikon 67. születésnapját készülnek megünnepelni (fellép a Ladánybene 27, a Dubaku és I.Ration MC Kemonnal).
Közelgő kiállításai:
január 21. Budapest, Sirály (a LÉTra csoporttal)
február 3. Balassagyarmat, Szerb Templom
