2011. november 2., szerda

Az előbb lilahagymát kerestem a konyhában, mindent felforgattam, de sehol nem találtam. Eléggé letörtem, aztán végül meggyőztem magam, hogy jó lesz a sima hagyma is a főzelékbe. Amikor kivettem a zacskót, megláttam, hogy alatta bújt meg három kicsike szem lilahagyma is. Megörültem, természetesen.
Na, de ez a kis történet csak éppen arra volt jó a mai napon, hogy tanultam belőle valamit. Döntéseket kell hoznunk, és bárhogy is válasszunk, valószínűleg mindig jó sül ki belőle, előbb-utóbb... Persze a másik tanulság az, hogy mindig a dolgok mögé kell néznünk.
Szóval ezzel az eseménnyel részese lehettem a saját tanmesémnek.

Nincsenek megjegyzések: