2011. november 16., szerda

Mi is?

Rettenetesen fáj napok óta a jobb félmellkasom, nem enyhül sehogy... Anya azt mondta: "legalább nem a bal...". Ha úgy vesszük, igaza van. Kellemetlen, mély fájás ez, szúró érzéssel... Na, nem jó. Tényleg rossz, megbélyegzi a napom, tompán piszkál a szemét. Végsősoron nem erről akartam én most itt írni. Egy értelmiségi műsorban arról beszélgettek, bizonyos professzorok, jogtudósok, metafizikusok, és egy parasztbácsi, hogy Isten milyen állat lenne. Két korty tea és ssssszzzz között nagyra nyitottam szemeim, mégis, miféle téma ez??? Kicsit meghökkentem először, nem is figyeltem tovább a műsort, inkább elkezdtem kattogtatni az agyam. Bizarr téma, valóban, de beszélni (írni) erről is lehet. Szóval szerintem Isten milyen állat lenne? Gondolj, gondolj, gondolj... Nyilván valami tiszteletreméltó, mint az oroszlán, vagy egy büszke, szép teremtmény, mint a páva. Barátságos is, mint egy hűséges kutya, és szelíd mint egy teknős. Vagy nagy és bámulatos, mint egy sasmadár, esetleg egy elefánt. Jó hallgatóság és segítőkész, mint egy macska, mint egy kis kecske. Na de azért mégsem hasonlíthatom egy kecskéhez a Teremtőt... Aztán beugrott... Hiszen ő a mindenható pók. Hiszen teljesen egyértelmű lenne. Az ő kezében vannak a szálak, megszövi életünk kicsiny sorsát, minden nála fut össze. Jóságos és bölcs, de ha kell, könyörtelen és szigorú. Tessék, megfejtettem. Itt kérek elnézést, ha ez valakit sért, bánt, Ott fent, Nála lehet reklamálni. Elvégre ezeket a gondolatokat is Ő rakta a fejembe. :)

Nincsenek megjegyzések: