2008. október 12., vasárnap
Rövid eszmefuttatás a dolgok véletlenszerűségének fontosságáról
Törd a fejed egy kicsit. Te tudtad mire vállalkoztál amikor a Földre jöttél? Dehát mit sem sejthetted. Tudtad mi vár rád idelent? Milyen lenne az életed ha felkészültél volna az ittlétre? Tudnál minden csalódásodról, ismernéd a többiek minden titkát, előre látnád hogy mikor fogsz megházasodni,és milyen gyerekeid lesznek. A pletykák és történetek elvesztenék varázsukat. A halálodra is felkészülhetsz. De akkor hol lenne a meglepetés? Az eufória, amiről mindenki beszél odafönt? Az első könnyek egy csalódás miatt, a meglátni-megszeretni varázs? Az édes illatok mámorító szele a nagyvárosi rohanásban? Minek tudnál örülni? A szerelem csak rutin lenne… a csókok napirendszerű kényszercselekvések, a mosolyok pedig megszokott, unalmas időtöltések. Minden gyönyörű kiveszne a térből. Felszínes, kopár léted homokszemként morzsolódna szét tenyeredben. Teszem fel a kérdést: élveznéd ahogy így elmúlna az életed? Gondolkozz… Ki élvezné? Azt hiszem senki. Akármennyire is fájó, vagy éppen szépséges, a tiéd, színes és meglepő, ahogy lennie kell. Okoz fájdalmat, sikert, néha boldogságot és angyali szépséget. Ennek így kellett lennie. Valaki ott fönt gondolt erre is. Elég! Elég! Ne is agyalj tovább.
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése